IWIS 2010

medal IWIS W tegorocznej Międzynarodowej Wystawie Innowacji IWIS 2010, która odbyła się w Warszawie w dniach 20-22 października 2010, uczestniczyli wystawcy z 18 krajów z Europy, Azji i Bliskiego Wschodu. Ogółem przedstawili oni ponad 280 rozwiązań innowacyjnych. Polskie instytucje sfery nauki, przedsiębiorstwa i indywidualni wynalazcy zaprezentowali około 200 innowacyjnych rozwiązań.

medal IWIS Unikatowe rozwiązania inżynierów z Centrum Badań Kosmicznych PAN docenili zarówno zagraniczni wystawcy jak i członkowie Międzynarodowej Organizacji Własności Intelektualnej oraz Międzynarodowej Federacji Stowarzyszeń Wynalazców. Centrum otrzymało aż 5 medali, w tym jeden złoty z wyróżnieniem za "Samowbijające się wielofunkcyjne urządzenie do głębokich badań podpowierzchniowych KRET", którego jednym z projektantów jest dr inż. Roman Wawrzaszek - pracownik Laboratorium Satelitarnych Aplikacji Układów FPGA.

Drugim złotym medalem został nagrodzony dr inż. Piotr Orleański wraz z zespołem za opracowanie "Bloku cyfrowyego sterowania zasilacza lokalnego oscylatora heterodynowego instrumentu HIFI na misję Herschel" .

dyplom LCU dyplom RW
 

uaktualniono 3 grudnia 2010